Wspólne Granie #006 na sierpień!

Gdy pada pytanie o najbardziej niedoceniane gry w historii – Psychonauts.

Gdy pada pytanie o największe klapy w historii – Psychonauts.

Gdy pada pytanie o grę na wakacyjne, sierpniowe Wspólne Granie – Psychonauts!

Tytuł, który na podstawie zrzutów ekranu i nagrań najpewniej Was nie zainteresuje. To logiczne, bo większości nie zainteresował i stał się klapą. Ale czekaj. To również tytuł, który otrzymywał mnóstwo not ocierających się o maksymalne, a przez lata od premiery zdążył stać się obiektem kultu.

Podejmij więc wyzwanie i razem z innymi we Wspólnym Graniu daj Psychonauts szansę, bo nagrodą może być kilka fantastycznych, zwariowanych godzin w świecie wykreowanym przez legendę branży, Tima Schafera. Co Ty na to?

Lepszej okazji niż teraz nie będzie, bo już lada dzień ukazuje się powstająca od wielu lat kontynuacja. Co nam jednak po drugiej części, jeżeli nie poznamy tego klasyka?!

Psychonauts dostaniemy w bardzo niskiej cenie (od kilkunastu do ok 40 PLN) zarówno na PC, jak i konsolach.

Psychonauts

 • 87/100 na Metacritic
 • Kultowa platformówka
 • Rok wydania: 2005
 • Według niektórych – opus magnum Tima Schafera

Więcej o grze możesz dowiedzieć się – lub jeśli wolisz opowiedzieć o niej innym! – w naszej grupie na FB

Gra przygodowa z rozbudowaną warstwą platformową opracowana przez studio Double Fine Productions. Gracz wciela się w chłopca imieniem Razputin, którego marzeniem jest dostanie się do tytułowego oddziału Psychonauts, odpowiadającego za utrzymanie porządku na świecie.

Gryonline

Kiedy startujemy, jak grać

Tim Schafer, legendarny twórca stojący za Psychonauts

Na Wspólnym Graniu razem unicestwiamy kupki wstydu, wracamy do klasyków, a także gramy w gry, po które sami nigdy byśmy nie sięgnęli i poszerzamy w ten sposób growe horyzonty oraz naszą wiedzę na temat historii gier.

Nie zapomnijcie napisać w fejsbukowej grupie o Waszych wrażeniach z gry – tym różni się WG od blogów i stron, że tworzymy je wszyscy wspólnie, razem z Tobą!

Uwaga – ponieważ Wspólne Granie to oddolny projekt od graczy dla graczy, nie będziemy działać bez Twojego zaangażowania, dlatego nie zapomnij wspomnieć o WG w innych miejscach w internecie i zaprosić innych graczy do wspólnej zabawy. Współtwórz WG!

Na koniec trzy ważne kwestie przed startem:

 1. Dla pełnego wspólnograniowego doświadczenia koniecznie dołączcie do naszego Discorda
 2. Dzielcie się w grupie na FB czym tylko macie ochotę na temat gry, jakimkolwiek przemyśleniem czy screenshotem. Nie bójcie się łatki spamerów – o to chodzi w WG. 😉
 3. Jeżeli podoba Wam się idea WG i chcecie by istniało dalej, koniecznie podzielcie się z innymi – na IG, grupach FB i czym tam chcecie.

Podsumowanie

W co gramy? Psychonauts

Kiedy? Sierpień 2021

Jakie platformy?

PC (Linux, Mac, Windows), PS2, PS4, Xbox

Link GOG Steam

Wspólne Granie #005 na lipiec!

Tak jest Panie i Panowie, nasze Wspólne Granie na lipiec to Half-Life.

Z całą pewnością jeżeli tworzony byłby dziś kanon growych lektur obowiązkowych, Half-Life byłby jednym z pierwszych tytułów, które tam trafią.

To jedna z tych gier, których musisz przynajmniej spróbować, jeżeli kochasz to medium.

Jeśli nie straszna Ci grafika w stylu wczesne 3D i chcesz poznać historię piksel w piksel – przełomowy oryginał z 1998 czeka na Ciebie. Ciosane siekierą modele postaci i kwadratowe głowy nie są dla Ciebie lub jedynkę kończyłeś wiele razy? Ukończony w 2020 owoc miłości fanów do oryginału, remake Black Mesa, jest do Twojej dyspozycji.

Half-Life

 • Ponad 50 tytułów gry roku
 • Kamień milowy w rozwoju FPS
 • Pierwszy, potężny cios z jakim na rynek weszło (a następnie go zmonopolizowało) Valve.
 • Dowód na to, że Gaben nie umie liczyć do trzech.
 • Seria, której braku ogrania wstydził się przyznać u nas @kubahuba__ 😉

Zaskakujący w momencie premiery brak użycia przerywników filmowych i ukazanie bogatej warstwy fabularnej poprzez wydarzenia obserwowane bezpośrednio z perspektywy gracza, na silniku gry wywoływały niespotykany poziom immersji.

W Half-Life gracz wciela się w postać Gordona Freemana, doktora fizyki teoretycznej, zmuszonego do wywalczenia sobie drogi ucieczki z tajnego amerykańskiego ośrodka badawczego, w którym podczas jednego z eksperymentów związanych z technologią teleportacji doszło do katastrofy i śmierci wielu członków zespołu badawczego.”

Wikipedia

Kiedy startujemy, jak grać

Na Wspólnym Graniu razem unicestwiamy kupki wstydu, wracamy do klasyków, a także gramy w gry, po które sami byśmy nie sięgnęli i poszerzamy w ten sposób growe horyzonty.

Nie zapomnijcie napisać w fejsbukowej grupie o Waszych wrażeniach z gry – tym różni się WG od blogów i stron, że tworzymy je wszyscy wspólnie, razem z Tobą!

Od odcinka #005 Wspólne Granie staje się „miesięcznikiem” – każdy nowy miesiąc to teraz nowy odcinek.

Na koniec trzy ważne kwestie przed startem:

 1. Dla pełnego wspólnograniowego doświadczenia koniecznie dołączcie do naszego Discorda – naprawdę sprawdza się zdecydowanie najlepiej, a discordowa ekipa WG jest najprzyjaźniejsza na świecie
 2. Dzielcie się w grupie na FB czym tylko macie ochotę na temat gry, jakimkolwiek przemyśleniem czy screenshotem. Nie bójcie się łatki spamerów – o to chodzi w WG. 😉
 3. Jeżeli podoba Wam się idea WG, koniecznie podzielcie się z innymi – na IG, grupach FB i czym tam chcecie.

Podsumowanie

W co gramy? Seria Half-Life

Kiedy? Lipiec 2021

Jakie platformy?

Half-Life: PC (Linux, Mac, Windows), PS2, niewydana wersja na Dreamcast

Black Mesa: Linux oraz Windows

Gra na mini-odcinek #004 wybrana! Powitajcie hit z 92% Metacritic, w który nigdy nie graliście

Po raz kolejny zmieniamy zupełnie klimat! Chyba nie spodziewaliście się niczego innego po Wspólnym Graniu niż niespodziewanego?

Seria, która swoimi korzeniami sięga lat 80 i konsoli NES/Famicom, a gra w którą zagramy, z 2001 roku, była pierwszą wydaną poza Japonią, pomimo, że przed nią ukazało się aż sześć odsłon – na wspomnianego NESa, SNESa, GB oraz GBC!

Gra na wyłączność dla Game Boy Advance, która osiągnąła niesamowicie wysokie 92% na metacritic – oceny mówią same za siebie.

Niepozornie wyglądająca turowa gra strategiczna, którą każdy szanujący się gracz musi podobno poznać.

Advance Wars

Pierwsze pojawienie się serii Wars na rynku zachodnim, pod nazwą Advance Wars to od razu gigantyczny sukces. Szybko dorobiła się grona niezwykle oddanych fanów, którzy zarzekają się, że takiej głębi próżno szukać w większości dużych strategii, a godzin jakie spędzili przy konsolce z AW w slocie kartridży nie zamieniliby na nic innego. Więcej nie napiszemy, bo też będziemy grać i czekamy na Wasze opinie!

Na Wspólnym Graniu razem unicestwiamy kupki wstydu, wracamy do klasyków, a także poszerzamy growe horyzonty, więc co? Gramy!

Tylko nie zapomnijcie napisać w fejsbukowej grupie o Waszych wrażeniach z gry – właśnie tym różni się WG od blogów i stron, że tworzymy je wszyscy wspólnie, razem z Tobą! Może następna zapowiedź będzie napisana przez Ciebie. 😉

Kiedy startujemy, jak grać

Advance Wars ukazało się wyłącznie na konsolkę GBA. W kolekcjach wielu graczy nadal zaszczytne miejsce zajmuje kartridż z grą, ale dla wygody wiele osób z pewnością odpali ją dziś za pomocą emulatora – nie ma z tym problemu absolutnie żaden komputer czy telefon. Więcej możecie dowiedzieć się na naszym Discordzie.

Odcinek #004 startuje w poniedziałek 17 maja i potrwa do niedzieli 23 maja – wyjątkowo krótko, bo tym razem historia gra rolę drugorzędną, więc nie musimy koniecznie gry ukończyć w ramach odcinka. Na pewno jednak musimy ją sprawdzić! 🙂

Na koniec trzy ważne kwestie przed startem:

 1. Dla pełnego wspólnograniowego doświadczenia koniecznie dołączcie do naszego Discorda – naprawdę sprawdza się zdecydowanie najlepiej, a discordowa ekipa WG jest najprzyjaźniejsza na świecie
 2. Dzielcie się w grupie na FB czym tylko macie ochotę na temat gry, jakimkolwiek przemyśleniem czy screenshotem. Nie bójcie się łatki spamerów – o to chodzi w WG. 😉
 3. Jeżeli podoba Wam się idea WG, podzielcie się z innymi – na IG, grupach FB i czym tam chcecie.

Oczywiście data zakończenia jest umowna, wszyscy gramy własnym rytmem, a na naszym Discordzie dyskusje mogą toczyć się długo po odcinku.

Podsumowanie

W co gramy? Advance Wars

Kiedy? 17/05/21 – 23/05/21

Jakie platformy? GBA lub ewentualnie emulacja na PC, Android, iOS i generalnie wszystkim. 😉

90% z Was wybrało finansową wtopę! Gra na #003 to…

Odcinek #003 to zakończenie trylogii klasyków z pierwszych odcinków – Zeldy: OoT, Final Fantasy VII i Maxa Payne. Tym razem pora na poszerzanie horyzontów i odkrywanie nowego, dla prawie wszystkich z nas (również piszącego te słowa).

Do wczoraj o pozycję w #003 konkurowały dwie gry – na IG Wspólnego Grania oraz grupie FB pojawiło się więc pytanie – czy społeczność wybiera niewypał marketingowy z 2010 roku, czy może znaną i cenioną grę indie z 2014? Ku mojemu zaskoczeniu, bodaj 100% głosów w grupie FB było za niewypałem. Na IG nieco bardziej wyrównanie, ale nadal zwycięstwo 60-40. 😉

Gra od Ninja Theory, twórców odpowiedzialnych za głośny tytuł na wyłączność z pierwszego okresu życia PS3 – Heavenly Sword, a także nie tak dawne Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Akcja tytułu, który wspólnie będziemy ogrywać osadzona jest w postapokaliptycznym świecie dotkniętym kolejnymi wojnami światowymi, a historia jest luźno oparty o XVI-wieczny chiński epos.

Kto już zgadł?

Jaka piękna ta postapokalipsa…

Gra, o której gdzieś, kiedyś słyszało większość z nas, ale prawie nikt nie zagrał to Enslaved: Odyssey to the West.

Czy gra Was do siebie przekonuje? Na pierwszy rzut oka zapewne nie (z czegoś ta klapa przecież się wzięła), ale chyba od tego właśnie między innymi mamy Wspólne Granie, aby oddać sprawiedliwość takim tytułom, nieprawdaż? 😉

Przez najbliższe dni gramy, robimy zrzuty ekranu, a później dyskutujemy o tym, czy gra zasłużyła na swój los, czy może faktycznie uzasadnione jest nazywanie jej ukrytą perłą siódmej generacji.

Na koniec trzy ważne kwestie przed startem:

 1. Dla pełnego wspólnograniowego doświadczenia koniecznie dołączcie do naszego Discorda – naprawdę sprawdza się zdecydowanie najlepiej, a discordowa ekipa WG jest najprzyjaźniejsza na świecie
 2. Dzielcie się w grupie na FB czym tylko macie ochotę na temat gry, jakimkolwiek przemyśleniem czy screenshotem. Nie bójcie się łatki spamerów – o to chodzi w WG. 😉
 3. Jeżeli podoba Wam się idea WG, podzielcie się z innymi – na IG, grupach FB i czym tam chcecie.

Kiedy startujemy, wersje, gdzie kupić

Enslaved ukazał się na PS3, X360 oraz po kilku latach dostał port na PC (port podobno średnio udany, ale da się grać). W najlepszej sytuacji są posiadacze Xboxów, którzy mogą zagrać w Enslaved w ramach kompatybilności wstecznej.

Enslaved: Odyssey to the West w wersji na Steam można dostać już za dosłownie kilka złotych, a najtańszego źródła możemy poszukać na naszym Discordzie, kanale „okazje-promocje-etc”.

Odcinek #003 startuje w piątek 30 kwietnia i potrwa do niedzieli 16 maja – oczywiście data zakończenia jest umowna, wszyscy gramy własnym rytmem, a na naszym Discordzie dyskusje mogą toczyć się długo po odcinku. Wszystkich z Was, którzy chcieliby aktywnie współtworzyć Wspólne Granie zapraszamy do kontaktu w wiadomości na FB lub naszym Discordzie.

Podsumowanie

W co gramy? Enslaved: Odyssey to the West

Kiedy? 30/05/21 – 16/05/21

Jakie platformy? PC Windows, PS3, Xbox 360 + wsteczna kompatybilność, grywalna też na Linuksie (przez Steam Proton).

Już jest – gra na Wspólne Granie #002!

Kolejny odcinek i kolejny nieśmiertelny klasyk, który poznamy lub przypomnimy sobie razem.

Ponieważ od samego początku zaznaczamy, że w wyborze gier ważna jest dla nas różnorodność, po japońskich arcydziełach rodem z Nintendo 64 (The Legend of Zelda: Ocarina of Time) oraz Playstation (Final Fantasy VII), w odcinku #002 przyszła pora na grę dużo mroczniejszą, z rodowodem zachodnim i zdecydowanie bardziej pecetowym.

O ile poprzednie gry to w naszym kraju piękne wspomnienia stosunkowo nielicznych (FFVII) lub absolutnych wybrańców (Zelda), tak nasz tytuł na odcinek #002 to wydany w 2001 roku kawałek historii większości graczy +30.

Nowy Jork, Neo-noir, Valkiria i Bullet-time.

W tym miejscu dla wielu z Was wszystko jest już jasne.

Maksymalny ból

Wieże World Trade Center widoczne w wersji PC – w wydanych później portach na konsole już ich nie znajdziemy

To oczywiście stworzona przez Remedy Entertainment historia brutalnie doświadczonego przez los prowadzącego prywatne śledztwo tytułowego gliniarza, który nie ma już niczego do stracenia – Max Payne.

Gra, która w momencie wydania robiła ogromne wrażenie tak klimatem, jak i świetną grafiką, scenariuszem i udźwiękowieniem. Gra, której pamiętne poziomy stanowiące koszmar senny w owym czasie wywoływały dreszcze u piszącego te słowa. 😉 Absolutny klasyk wart tak przypomnienia, jak i koniecznie poznania, jeśli nie było nam to jeszcze dane.

Kiedy startujemy, wersje, gdzie kupić

Max Payne ukazał się na PC, PS2, Xboxa. Swój odpowiednio uproszczony port otrzymał również Game Boy Advance, który może być ciekawym urozmaiceniem, jeżeli po przejściu gry nadal będzie nam mało. Pojawił się również port na Android.

W chwili pisania tych słów dostępny jest w polskiej wersji na Steamie w cenie 42,90 zł oraz w dwupaku z częścią drugą za 64,90 zł. Innych, tańszych źródeł możemy poszukać np. na gg.deals. Wersja na Android kosztuje jedynie 13,99 zł.

Odcinek #002 startuje w piątek 9 kwietnia i potrwa do niedzieli 25 kwietnia – oczywiście data zakończenia jest umowna, wszyscy gramy własnym rytmem i już myślimy o nowościach i rozwinięciu Wspólnego Grania za kilka odcinków. Wszystkich z Was, którzy chcieliby aktywnie współtworzyć Wspólne Granie zapraszamy do kontaktu w wiadomości na FB lub naszym Discordzie. Gotowi na maksymalny ból? Widzimy się w grupie!

Podsumowanie

W co gramy? Max Payne

Kiedy? 9/04/21 – 25/04/21

Jakie platformy? PC Windows, PS2, Xbox, GBA, Android, grywalna też na Linuksie (przez Steam Proton) oraz innych platformach w ramach wstecznej kompatybilności.

PS. Wkrótce nastąpi ogłoszenie zwycięzcy konkursu z odcinka #001 i przesłanie karty podarunkowej.

FF VII w PS Plus i… Wspólnym Graniu #001!

Gra, w przypadku której wyświechtane hasło „kultowa” jest usprawiedliwione jak niemal w żadnym innym przypadku i kontakt z którą był growym doświadczeniem formatywnym dla wielu z nas.

W naszym pierwszym oficjalnym odcinku po – już możemy to powiedzieć – niezwykle udanym pilocie #000 z Zeldą, który powoli zmierza ku końcowi, wspólnie poznamy (lub odświeżymy) tytuł, który miał olbrzymi wpływ na ukształtowanie całego pokolenia graczy urodzonych w latach 80 i 90 – Final Fantasy VII, a także jego remake.

Gra jest dostępna na niemal wszystkich platformach, więc zagrać może dosłownie każdy. Dodatkowo w tym miesiącu rozdajemy kod upominkowy na PS Store, Steam lub grę, która wkrótce trafi do Wspólnego Grania. Szczegóły poniżej.

Final Fantasy VII w dwóch smakach

W tym odcinku postanowiliśmy spróbować z tą samą grą w dwóch bardzo różnych wydaniach. Oryginał z roku 1997, który dla wielu osób w naszym kraju był pierwszym kontaktem z gatunkiem jRPG oraz jego remake wydany w roku ubiegłym na PS4.

W zeszłym tygodniu również mieliśmy do wyboru oryginał oraz remake, tam jednak różnice były kosmetyczne. W tym przypadku są dużo bardziej drastyczne. Remake rozbudowuje niektóre wątki, innych zmienia wydźwięk i przede wszystkim przedstawia tylko fragment oryginalnej historii (na kolejne przyjdzie nam pewnie czekać znów parę lat). Niemniej rdzeń historii pozostał ten sam, dlatego myślę, że to połączenie może być niezwykle ciekawe.

Wybór wersji

Ci z nas, którzy oryginał ograli już lata temu lub po prostu mają ochotę na bardziej współczesne doświadczenie, wybiorą pewnie nową wersję.

Gracze, którzy chcą doświadczyć kawałka growej historii dokładnie w ten sposób, jaki odmienił growe życie wielu u schyłku zeszłego wieku mogą to zrobić sięgając po oryginał. Nie ma również problemu, aby sięgnąć najpierw po jedną, a następnie drugą. Do wyboru do koloru.

Start, gdzie kupić oraz konkurs*

Początkowo Fajnal VII planowany był na odcinek #002, ale… Niespodziewany ruch wykonało Sony, udostępniając Final Fantasy VII Remake jako grę w ramach abonamentu PS Plus na marzec.

Ponieważ na Wspólnym Graniu bierzemy pod uwagę również dostępność gier oraz staramy się, aby nasze granie było przyjazne również dla portfela, nie mogliśmy zignorować tego faktu – dzięki temu zabawa będzie dostępna dla jeszcze większego grona graczy i przyspieszyliśmy spotkanie z Cloudem i spółką. Nie zapomnijcie zaprosić innych graczy!

Odcinek #001 startuje oficjalnie w piątek 5 marca i potrwa do niedzieli 28 marca.

Ach, jeszcze jedno 🙂 z okazji udanego pilota i startu pierwszego odcinka przygotowałem zabawę dla wszystkich grających.

Wystarczy, że opublikujesz jakikolwiek ciekawy komentarz / zrzut ekranu / nagranie / stream – słowem jakąkolwiek treść na temat w naszej grupie.

Zwycięzca zostanie wybrany wśród aktywnych grupowiczów, którzy śledzą nasz pusty kanał YT oraz IG. Na razie osób spełniających warunek jest tylko kilka, więc szanse są wielkie! 🙂

Upominek to doładowanie na 50 PLN na PSN / karta podarunkowa 40 PLN na Steam / gra, która w jednym z kolejnych odcinków trafi do Wspólnego Grania.

Widzimy się w grupie!

Podsumowanie

W co gramy? Final Fantasy VII / Final Fantasy VII Remake

Kiedy? 5/03/21 – 28/03/21

Jakie platformy? PC Windows, PSX, PSP, PS3, PS4, PS5, Nintendo Switch, iOS, Xbox One, Xbox Series S/X, Android, PS Store. Bezproblemowa również w emulacji, grywalna też na Linuksie (przez Steam Proton). FF VII Remake dostępny jest w marcowym PS Plus.

*Konkurs nie stanowi żadnego rodzaju oferty, jest czystą zabawą, nie jest sponsorowany, upominek kupuję sam z okazji tego jak fajnie przyjęła się inicjatywa i jako dodatkową atrakcję w czasie pierwszego odcinka. 🙂

Pierwsza gra na Wspólne Granie – The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Gramy w dniach 19-28 lutego.

Oczywiście, w rzeczywistości nie istnieje jedna najlepsza gra dla każdego i procenty oraz pozycje na metacritics to bardziej zabawa niż jakiś ostateczny wyznacznik, niemniej Okaryna Czasu ze swoim wynikiem 99/100 uchodzi dla wielu za najlepszą grę wszech czasów, w którą w Polsce… nie grał prawie nikt. Mówimy o arcydziele sprzed bagatela 23 lat i już sam wiek dla wielu stanowić będzie wyzwanie – czy jest w stanie zrobić wrażenie w 2021? Panie i Panowie – The Legend of Zelda: Ocarina of Time, przedstawicielka jednej z największych serii w świecie gier.

Może nigdy nie grałaś w Okarynę lub nawet w żadną Zeldę. Może tak jak ja masz za sobą inne części, a tę jedynie liznąłeś. Może należałeś do wąskiego grona szczęśliwców w naszym kraju, które miało do niej dostęp na przełomie wieków i chętnie sobie ją przypomnisz – niezależnie od odpowiedzi, to świetny moment na zagranie w Ocarina of Time.

Gra ukazała się na Nintendo 64, następnie Nintendo GameCube oraz platformie Virtual Console. W 2011 wyszła jej odświeżona graficznie wersja na 3DS.

Porównanie wersji N64 oraz 3DS

Jak zagrać?

Dla purystów – osoby posiadające 3DS mogą dostać Okarynę w dość niskiej cenie (ok 80 zł). Wersje na N64 oraz NGC są trudno dostępne i nie należą do tanich.

Jeżeli wybierasz emulację na swoim komputerze lub telefonie z Androidem, możesz skorzystać z dowolnej wersji – N64, NGC lub 3DS, ale najlepszym wyborem będzie chyba wersja z NGC z racji na to jak doskonałym emulatorem jest Dolphin.

Przy emulacji wersji z Nintendo 64 lub 3DS sprawdzi się RetroArch.

Widzimy się na grupie na Element lub grupie FB.

Intro The Legend of Zelda: Ocarina of Time

Dołącz do Wspólnego Grania:

Na start… Najlepsza gra wszech czasów. Ruszamy ze Wspólnym Graniem

Jest już data – jeśli dobrze pójdzie, startujemy w piątek, 19 lutego.

Jako że jest to pierwszy post ever i szansa, że nigdy Cię tu nie było jest spora, krótkie wyjaśnienie o co tu chodzi – Wspólne Granie to luźna społecznościowa inicjatywa dla graczy, gdzie razem ogrywać będziemy świetne tytuły, niekoniecznie te najnowsze.

Co jest niefajnego w graniu w nowości? Na start nie należą one do najtańszych, a w dodatku coraz częściej cierpią na liczne błędy i niedociągnięcia po premierze, co sprawia, że często dużo lepiej się je ogrywa dopiero po kilku miesiącach, gdy gra otrzyma już odpowiednie poprawki (hej, CP 2077 👋).

Co jest fajnego w graniu w nowości? Dla wielu z nas to przede wszystkim aspekt społecznościowy, możliwość wymienienia się opiniami, podzielenia wrażeniami, wynikiem czy ciekawym screenshotem lub nagraniem.

Choćby tylko wśród tych gier na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. 😉

Wspólne Granie ma na celu wzbogacić właśnie te odrobinę starsze tytuły o to, co najlepsze w „byciu na bieżąco”. Przez kilka ostatnich dekad powstało mnóstwo tytułów, które wciąż są w stanie dać tyle samo albo więcej frajdy, co pompowane marketingowo, często wtórne, nowości.

Jeżeli też masz ochotę pograć w klasyki, poznać najlepsze gry wideo w historii i nie tylko i też myślisz, że razem zabawa będzie jeszcze lepsza – wpadaj! Wystarczy że uzbiera się nas choćby kilkadziesiąt osób i na pewno będzie fajnie.

Zapytaj innych o sposób na bossa, powiedz co myślisz o fabule lub jeśli znalazłaś coś ciekawego – wyślij zrzut albo filmik! Najlepiej bez mega spoilerów przed datą zakończenia. 😉 Co ciekawsze będą trafiać na stronę/insta/twitter.

Jak grać wspólnie?

Grupa na platformie Element/Matrix

Po prostu dołącz do grupy na FB oraz do grupy na Element/Matrix (działa w przeglądarce, najlepsza do rozmów na bieżąco, bez irytującego fejsbukowego sortowania). Aby wiedzieć co się dzieje i jakie tytuły są planowane, a także pomóc zdobyć zasięgi i namówić znajomych do wspólnego grania – dołącz na Instagramie i na Twitterze i podziel się linkami oraz zaproś znajomych, z którymi chciałbyś zagrać.

Na początek – najlepsza gra wszech czasów

Więcej o tym jak i gdzie zagrać w Okarynę w kolejnym poście.

Gramy w dniach 19-28 lutego!

Wpadajcie:

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij