Już jest – gra na Wspólne Granie #002!

Kolejny odcinek i kolejny nieśmiertelny klasyk, który poznamy lub przypomnimy sobie razem.

Ponieważ od samego początku zaznaczamy, że w wyborze gier ważna jest dla nas różnorodność, po japońskich arcydziełach rodem z Nintendo 64 (The Legend of Zelda: Ocarina of Time) oraz Playstation (Final Fantasy VII), w odcinku #002 przyszła pora na grę dużo mroczniejszą, z rodowodem zachodnim i zdecydowanie bardziej pecetowym.

O ile poprzednie gry to w naszym kraju piękne wspomnienia stosunkowo nielicznych (FFVII) lub absolutnych wybrańców (Zelda), tak nasz tytuł na odcinek #002 to wydany w 2001 roku kawałek historii większości graczy +30.

Nowy Jork, Neo-noir, Valkiria i Bullet-time.

W tym miejscu dla wielu z Was wszystko jest już jasne.

Maksymalny ból

Wieże World Trade Center widoczne w wersji PC – w wydanych później portach na konsole już ich nie znajdziemy

To oczywiście stworzona przez Remedy Entertainment historia brutalnie doświadczonego przez los prowadzącego prywatne śledztwo tytułowego gliniarza, który nie ma już niczego do stracenia – Max Payne.

Gra, która w momencie wydania robiła ogromne wrażenie tak klimatem, jak i świetną grafiką, scenariuszem i udźwiękowieniem. Gra, której pamiętne poziomy stanowiące koszmar senny w owym czasie wywoływały dreszcze u piszącego te słowa. 😉 Absolutny klasyk wart tak przypomnienia, jak i koniecznie poznania, jeśli nie było nam to jeszcze dane.

Kiedy startujemy, wersje, gdzie kupić

Max Payne ukazał się na PC, PS2, Xboxa. Swój odpowiednio uproszczony port otrzymał również Game Boy Advance, który może być ciekawym urozmaiceniem, jeżeli po przejściu gry nadal będzie nam mało. Pojawił się również port na Android.

W chwili pisania tych słów dostępny jest w polskiej wersji na Steamie w cenie 42,90 zł oraz w dwupaku z częścią drugą za 64,90 zł. Innych, tańszych źródeł możemy poszukać np. na gg.deals. Wersja na Android kosztuje jedynie 13,99 zł.

Odcinek #002 startuje w piątek 9 kwietnia i potrwa do niedzieli 25 kwietnia – oczywiście data zakończenia jest umowna, wszyscy gramy własnym rytmem i już myślimy o nowościach i rozwinięciu Wspólnego Grania za kilka odcinków. Wszystkich z Was, którzy chcieliby aktywnie współtworzyć Wspólne Granie zapraszamy do kontaktu w wiadomości na FB lub naszym Discordzie. Gotowi na maksymalny ból? Widzimy się w grupie!

Podsumowanie

W co gramy? Max Payne

Kiedy? 9/04/21 – 25/04/21

Jakie platformy? PC Windows, PS2, Xbox, GBA, Android, grywalna też na Linuksie (przez Steam Proton) oraz innych platformach w ramach wstecznej kompatybilności.

PS. Wkrótce nastąpi ogłoszenie zwycięzcy konkursu z odcinka #001 i przesłanie karty podarunkowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: