FF VII w PS Plus i… Wspólnym Graniu #001!

Gra, w przypadku której wyświechtane hasło „kultowa” jest usprawiedliwione jak niemal w żadnym innym przypadku i kontakt z którą był growym doświadczeniem formatywnym dla wielu z nas.

W naszym pierwszym oficjalnym odcinku po – już możemy to powiedzieć – niezwykle udanym pilocie #000 z Zeldą, który powoli zmierza ku końcowi, wspólnie poznamy (lub odświeżymy) tytuł, który miał olbrzymi wpływ na ukształtowanie całego pokolenia graczy urodzonych w latach 80 i 90 – Final Fantasy VII, a także jego remake.

Gra jest dostępna na niemal wszystkich platformach, więc zagrać może dosłownie każdy. Dodatkowo w tym miesiącu rozdajemy kod upominkowy na PS Store, Steam lub grę, która wkrótce trafi do Wspólnego Grania. Szczegóły poniżej.

Final Fantasy VII w dwóch smakach

W tym odcinku postanowiliśmy spróbować z tą samą grą w dwóch bardzo różnych wydaniach. Oryginał z roku 1997, który dla wielu osób w naszym kraju był pierwszym kontaktem z gatunkiem jRPG oraz jego remake wydany w roku ubiegłym na PS4.

W zeszłym tygodniu również mieliśmy do wyboru oryginał oraz remake, tam jednak różnice były kosmetyczne. W tym przypadku są dużo bardziej drastyczne. Remake rozbudowuje niektóre wątki, innych zmienia wydźwięk i przede wszystkim przedstawia tylko fragment oryginalnej historii (na kolejne przyjdzie nam pewnie czekać znów parę lat). Niemniej rdzeń historii pozostał ten sam, dlatego myślę, że to połączenie może być niezwykle ciekawe.

Wybór wersji

Ci z nas, którzy oryginał ograli już lata temu lub po prostu mają ochotę na bardziej współczesne doświadczenie, wybiorą pewnie nową wersję.

Gracze, którzy chcą doświadczyć kawałka growej historii dokładnie w ten sposób, jaki odmienił growe życie wielu u schyłku zeszłego wieku mogą to zrobić sięgając po oryginał. Nie ma również problemu, aby sięgnąć najpierw po jedną, a następnie drugą. Do wyboru do koloru.

Start, gdzie kupić oraz konkurs*

Początkowo Fajnal VII planowany był na odcinek #002, ale… Niespodziewany ruch wykonało Sony, udostępniając Final Fantasy VII Remake jako grę w ramach abonamentu PS Plus na marzec.

Ponieważ na Wspólnym Graniu bierzemy pod uwagę również dostępność gier oraz staramy się, aby nasze granie było przyjazne również dla portfela, nie mogliśmy zignorować tego faktu – dzięki temu zabawa będzie dostępna dla jeszcze większego grona graczy i przyspieszyliśmy spotkanie z Cloudem i spółką. Nie zapomnijcie zaprosić innych graczy!

Odcinek #001 startuje oficjalnie w piątek 5 marca i potrwa do niedzieli 28 marca.

Ach, jeszcze jedno 🙂 z okazji udanego pilota i startu pierwszego odcinka przygotowałem zabawę dla wszystkich grających.

Wystarczy, że opublikujesz jakikolwiek ciekawy komentarz / zrzut ekranu / nagranie / stream – słowem jakąkolwiek treść na temat w naszej grupie.

Zwycięzca zostanie wybrany wśród aktywnych grupowiczów, którzy śledzą nasz pusty kanał YT oraz IG. Na razie osób spełniających warunek jest tylko kilka, więc szanse są wielkie! 🙂

Upominek to doładowanie na 50 PLN na PSN / karta podarunkowa 40 PLN na Steam / gra, która w jednym z kolejnych odcinków trafi do Wspólnego Grania.

Widzimy się w grupie!

Podsumowanie

W co gramy? Final Fantasy VII / Final Fantasy VII Remake

Kiedy? 5/03/21 – 28/03/21

Jakie platformy? PC Windows, PSX, PSP, PS3, PS4, PS5, Nintendo Switch, iOS, Xbox One, Xbox Series S/X, Android, PS Store. Bezproblemowa również w emulacji, grywalna też na Linuksie (przez Steam Proton). FF VII Remake dostępny jest w marcowym PS Plus.

*Konkurs nie stanowi żadnego rodzaju oferty, jest czystą zabawą, nie jest sponsorowany, upominek kupuję sam z okazji tego jak fajnie przyjęła się inicjatywa i jako dodatkową atrakcję w czasie pierwszego odcinka. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: